В Угорщині відбувся навчальний семінар в рамках проекту Місцеві ініціативи Задля Сталого Розвитку України

14 Березня 2016

В  Регіональному Екологічному Центрі (REC)  м.Сентендре (Угорщина) з 2 по 4 березня 2016 р. пройшов навчальний семінар (тренінг) в рамках проекту Місцеві ініціативи Задля Сталого Розвитку України (Local Initiatives for Sustainable Ukraine) та нарада щодо створення мережі ділових зв’язків і контактів між громадськими організаціями України. Вказаний проект і тренінг виконується за сприяння Регіонального центру Екології, Науки, Технології та Управління Охорони Здоров’я для країн Центральної та Східної Європи (Державний Департамент США) та Міністерства Клімату та Навколишнього середовища (Норвегія). Тематика тренінгу була присвячена питанням забезпечення енергетичної безпеки України та конкретному плануванню комплексу дій для її забезпечення на місцевому (муніципальному) рівні. Перед слухачами тренінгу, а це були представники муніципалітетів та організацій п'яти міст України (Полтава, Черкаси, Івано-Франківськ, Лубни та Бердичів), виступили експерти: з питань міжнародної енергетичної безпеки проф. Невен Дуіч, з питань енергетичної безпеки України проф. Віктор Карамушка, з місцевого планування дій проф. Слободан Мілутіновіч та заступник виконавчого директора РЕЦ Радое Лаушевич. Під керівництвом експерта РЕЦ Данко Алексіча представники муніципалітетів, працюючи в робочих групах, набували практичного досвіду у розробці окремих етапів складання місцевих планів з енергетичної безпеки, зокрема аналізу зацікавлених сторін, визначенню пріоритетних напрямків роботи, оцінюванню стану енергетичної безпеки на місцевому рівні, аналізу та визначення пріоритетності проблем в даному напрямку. З метою реалізації системи перспективного планування щодо запровадження альтернативних джерел енергії експертом РЕЦ Агнеш Клемен було на реальних прикладах продемонстровано потенціал та можливості інструменту моделювання використання різних джерел енергії для забезпечення функціонування інфраструктури міст та підприємств  – програмного продукту Long-range Energy Alternatives Planning system (LEAP).  Вказаний програмний продукт, розроблений Стокгольмським Інститутом охорони навколишнього середовища (Stockholm Environment Institute), дозволяє на етапі планування дій з енергозбереження та оптимального використання енергетичних ресурсів на муніципальному рівні оцінити переваги та недоліки кожного з варіантів планів та вибрати з них найоптимальніший. Як варіант практичної реалізації технологій альтернативних джерел енергії учасникам тренінгу було продемонстровано будівлю одного з корпусів РЕЦ, де в конференц-залі власне і відбувася тренінг. Конструкція вказаної будівлі (яка облаштована 12-ма тепловими насосами, сонячними батареями загальною потужність 30 кВт-год, спеціальними системами регулювання освітлення і кондиціонування повітря, а також будовою огороджувальних кон­струкцій будівлі, є по суті прикладом пасивного в плані енергопостачання будинку) викликала велику зацікавленість учасників тренінгу. Слід відмітити, що після занять, організатори тренінгу підготовили для учасників цікаву культурну програму, яка дозволила як встановити контакти і зв'язки між учасниками і організаторами тренінгу, так і познайомитись з історичними і архітектурними пам'ятками столиці Угорщини – м.Будапешта.